Tunca, Nisan 1989’da İstanbul’da doğdu. Genç yaşlarda gitar çalmaya ve ardından kendi bestelerini yapmaya başladı. Rock müzik ve trip-hop ile ilgilenen Tunca, uzun bir bekleme ve birikim zamanı geçirdi.

Lise zamanlarında Jimi Hendrix ve John Frusciante gibi müzisyenlerden etkilenen Tunca, Rock müziğe daha çok ilgi duymaya ve yoğunlaşmaya başladı. Daha sonra kendi tarzını bulmak için birden fazla tarzı birbirine sentezlemeyi isteyen Tunca, böylece bağımsız denebilecek bir tarz benimsemiş oldu. Tunca, bu tarzı ‘Insidie’ olarak tanımlamaktadır. Bu tarzda Tunca, sadece içinden geldiği gibi, kalıpların dışında çalışmayı sevdiği için kendini bulmuş oldu.

Üniversite dönemlerinde her ne kadar Deathcore ile ilgilenmiş de olsa, kendi içinde yatan tutkusundan uzaklaşmayarak, o tarzdan uzaklaşıp, kendini kendi tarzına adadı.

Geçirdiği birikim döneminin ardından Tunca eserlerini yayınlamaya başladı. Trip-Hop ve Chillout tarzında eserler yayınlayan Tunca, başta Amerika olmak üzere kısa sürede beklenenin üstünde bir dinleyici kitlesine ulaştı. Ama Tunca’nın asıl hayali Rock tabanlı müzik yapmak olduğu için, şimdi tamamen buna odaklandı.